3
.
01
.
24
Piotr Zeszutek

4 zasady zdrowej relacji Rodzic-Dziecko

Rodzicu, daj swojemu dziecku być Twoim dzieckiem!

Udostępnij post:
4 zasady zdrowej relacji Rodzic-Dziecko

W roli rodzica-sportowca często stajemy przed wyzwaniem znalezienia równowagi między wspieraniem naszego dziecka a chęcią widzenia go na podium. W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie rywalizacja sportowa staje się coraz bardziej intensywna, istnieje ważna potrzeba zrozumienia roli, jaką pełnimy jako rodzice. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych zasad, które pomogą nam być prawdziwymi rodzicami w świecie sportu, a nie jedynie trenerami.

1#  Wspieraj

Nie jesteś trenerem. Jesteś rodzicem.

Wykorzystaj czas, który spędzasz z dzieckiem na byciu rodzicem, nie trenerem.

2#  Nie krytykuj

Nigdy nie krytykuj trenera, sędziego i innych dzieci. Nigdy.

3# To nie Igrzyska

Pamiętaj, że Twoje dziecko ma jeszcze czas na zdobywanie Mistrzostw Polski, Europy, Świata i wyjazd na Igrzyska.

Na Twoje ambicje (niestety) jest już za późno. Teraz bądź rodzicem: słuchaj, wspieraj, nie wywieraj dodatkowej presji. Bądź cierpliwy.

#4 Kontroluj emocje

Nie skacz przy linii, nie podpowiadaja bez przerwy, nie miej zarzutów do innych zawodników. Twoje nerwowe podejście przekłada się na zachowanie dziecka.

Wspierajmy swoje dzieci, pamiętając, że naszym głównym zadaniem jest bycie rodzicem, nie trenerem. Zrezygnujmy z krytyki wobec trenerów, sędziów czy innych dzieci, skupiając się na wsparciu i zrozumieniu. Odbierzmy presję wynikającą z marzeń o sportowym sukcesie i pozwólmy dzieciom cieszyć się procesem nauki i rozwoju. Warto także kontrolować swoje emocje, ponieważ nasze podejście ma wpływ na zachowanie naszych dzieci na boisku. Bądźmy cierpliwi, słuchajmy i wspierajmy, tworząc zdrowe środowisko dla rozwoju sportowych pasji naszych pociech.

#SportMamyWGenach

Kapitan reprezentacji Polski w rugby. W wolnym czasie mąż i ojciec dwóch synów.

Udostępnij:

Dołącz do turnusu!

Dołącz do Turnusu!

Organizujemy półkolonie i mini-campy. Naszą bazą na półkolonie jest Sopot i stadion MKS Ogniwo przy Jana z Kolna. Natomiast, mini-campy organizujemy w Hotelu Galion w Górkach Zachodnich z nowoczesną infrastrukturą sportową i SPA.

Zobacz turnusy